Dit blog begon ik ooit - ruim 12 jaar geleden - als verslag van het opruimproject Een Kastje per Dag. Het project waarmee ik een jaar lang mijn huis opruimde - een kastje per dag. Op dit blog hield ik mijn vorderingen bij.
Het eerste jaar opruimen was het meest intensief. De jaren daarna ging ik in wisselende vorm door met opruimen en schrijven over opruimen. Al een paar jaar geleden haalde ik de blogposts van het eerste jaar van mijn blog af en bundelde ze in een pdf. Mijn blog werd namelijk te vol. Lezers van mijn nieuwsbrief konden het pdf al langere tijd downloaden en lezen.
Vanaf nu bevat de bundel blogposts van het project Een Kastje Per Dag 30 lessen die ik leerde van het opruimen. Ook heb ik de foto op de voorkant vervangen (ziet er anders uit dan hier in het blog).
De lessen uit het eerste jaar bleken cruciale lessen en tegelijk universele lessen. Al die lessen - groot en klein - zie ik bij mezelf en bij deelnemers in de opruimtrajecten telkens weer voorbij komen. Zo zijn ze een continue reminder voor me dat opruimen in cycli gaat en eindeloos verdiept kan worden.
Het pdf document is een bundel van alle blogposts die ik plaatste in het jaar 2011-2012 toen ik een jaar lang mijn huis opruimde.
Met eerlijke foto's uit het leven gegrepen.
248 pagina's waar je heerlijk doorheen bladert. Inclusief de reacties die ik destijds kreeg. Die reacties laten zien hoeveel steun je kunt ontvangen als je de juiste cirkel hebt gevonden.
Grootte van het bestand is ca 9 MB.
Hier kun je het pdf opvragen Blader er op je eigen tempo doorheen, 248 pagina's klinkt veel, maar door de vele foto's krijg je snel een beeld bij mijn verhaal.
Download het pdf hier en blader er doorheen om alle lessen te lezen en ook om mij en mijn opruimreis beter te leren kennen. Het is een lange reis, zo'n traject van opruimen, maar je leven wordt een stuk rijker. ❤️
Ik voel me zóveel gelukkiger en veerkrachtiger dan toen. Met grote dank aan alle lezers waardoor ik dit werk kan doen.
Warme groet,
Anita
Ps: er zitten een paar stappen in het proces van opvragen van het document, dank voor je geduld hiervoor.
.png)


Ha Anita, Ik ben weer bezig om nog meer te"declutteren". Ik weet dat het niet altijd makkelijk zal zijn omdat er een diepere laag aangeboord gaat worden. Ik heb al veel weggedaan, nu komen de items aan bod, die eerst weer werden teruggezet. Kan ik rustig jouw verhaal doorlezen.( voor de tweede keer) en in de tuin kan ik mijmeren over mijn (toekomstige ) opgeruimde huis. Groet Astrid
BeantwoordenVerwijderen